Szczecin Goleniów-Jedno z najnowocześniejszych lotnisk w Polsce!

Dzisiaj coraz więcej podróżujemy samolotem. Dawniej generalnie baliśmy się tego środka transportu, ponadto był on dość drogi i przez to nieosiągalny dla większości osób. Teraz zaś chętnie wybieramy samolot jadąc na wakacje, do pracy za granicę czy nawet wybierając się do innego miasta w Polsce. Co warto wiedzieć o podróży samolotem? Oczywiście nie musimy przecież znać dokładnie jego budowy i sposobu, w jaki funkcjonuje. Warto natomiast wiedzieć, jak wyglądają lotniska, transfery na nie itp. Są to praktyczne i przydatne każdemu informacje.

Lotniska w Polsce – jak wyglądają?

To, co warto wiedzieć o lotniskach, to przede wszystkim fakt, że zazwyczaj położone są one albo na obrzeżach miasta albo też nawet w innej miejscowości w pobliżu. Spójrzmy zresztą na nazwy lotnisk : Szczecin Goleniów, Poznań Ławnica, Wrocław Strachowice. Mówią one same za siebie. co się wiąże z tym faktem? Przede wszystkim konieczność dojechania z centrum danego miasta na lotnisko. Warto w tym momencie wspomnieć, że pewnym wyjątkiem jest tu lotnisko Warszawa Okęcie, które położone jest generalnie dość blisko centru, Wracając jednak do podstawowego problemu – jak wygląda taki transport na lotniska.

Transfery na lotniska – jak to działa?

Jak dostaniemy się na lotnisko? Tu warto przede wszystkim wspomnieć, że transport busem jest najbardziej popularną formą. Oczywiście, często możliwy jest także transport kolejowy, czy zagranicą – metrem. Generalnie jednak busy są najczęściej wybierane. Tak np. wygląda właśnie transport barlinek, czy transport osób Gorzów. Pewnym wyjątkiem jest tutaj znowu transport na lotnisko Okęcie. Tutaj bowiem bez większego problemu możemy się dostać komunikacją miejską. Istnieje specjalny autobus łączący lotnisko ze ścisłym centrum. Oprócz tej linii autobusowej dotrzemy tam także za pomocą wielu tramwajów czy innych autobusów.

Lotniska za granicą

Jak zaś wyglądają lotniska w innych państwach? Przede wszystkim zazwyczaj także znajdują się one na obrzeżach albo w blisko położonej miejscowości. Tak wygląda m. in. lotnisko Praga. Bardzo często także stolice państw europejskich posiadają dwa lotniska – jedno w centrum i jedno na obrzeżach. Często jest tak, że do dalej położonego lotniska dolatują głównie samoloty tanich linii lotniczych. A jak wygląda tam transport osób na lotnisko i z powrotem? Dość podobnie. Oczywiście najbardziej popularne i najtańsze są busy, które w dużych miastach odchodzą do centrum praktycznie co kilkanaście minut i są zazwyczaj w miarę tanie i komfortowe. Warto przed wylotem je sprawdzić i zabukować, gdyż przez internet mogą być jeszcze tańsze!

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *