Przewozy busem pracowników – co warto wiedzieć?

Przewozy busem pracowników – co warto wiedzieć?

Dojazd do pracy może niekiedy być utrudniony przez brak własnego auta lub słabo dostępne miejsce zamieszkania, co wiązać się może z problematycznymi stosunkami z pracodawcą. W wielu jednak przepadkach zdarza się, że to pracodawca zapewnia odbiór i dowóz do miejsca pracy, korzystając z usług np. firmy transportowej. W przypadkach, gdy docelowe miasto znajduje się daleko za granicą niezbędny może okazać się transfer na lotnisko np. Berlin Tegel, w takim wypadku warto rozejrzeć się i sprawdzić aktualne ogłoszenia oferujące busy do Berlina – zazwyczaj pozostawiony kontakt do przewoźnika pozwoli nam na ustalenie ceny i warunków świadczenia usługi, które zazwyczaj są dostosowane do naszych potrzeb. Co więc warto wiedzieć o tego typu ofertach?

Na co zwracać uwagę?

Na co więc powinniśmy patrzeć przy wyborze usługi? Przede wszystkim wybierając firmę przewozową musimy upewnić się, że posiada ona w ofercie dowóz i rozwożenie pracowników po pracy – głównie o to nam chodzi, gdyż wiele firm oferuje jedynie prywatne przewozy jednorazowe. Przykładem firmy rozwożącej pracowników może być LiderBus czy BusPartner. Następnie warto sprawdzić, czy firma przewozowa podpisuje umowę o przewóz osobowy i czy w związku z nim wystawia faktury – mogą być one istotne dla naszego przedsiębiorstwa przy rozliczaniu pracowników i przyjmowaniu różnych dotacji. Zależnie od typu naszej firmy prawdopodobnie możemy starać się o odpowiednią rekompensatę kosztów transportu pracowników, jeżeli jednak nie jest to możliwe, wystarczy w odpowiedniej wysokości obciążyć tym pracownika. Sytuacja może się nieco różnić przy dowożeniu ich na lotnisko i potem odpowiednim transporcie lotniczym – jeżeli przelot jest z lotniska Poznań Ławica do np. lotnisko Praga to wtedy koszty należy rozliczać indywidualnie.

Po odnalezieniu odpowiedniej firmy możemy nawiązać odpowiedni kontakt, przedstawiając naszą sytuację i wymagania, które są dla nas niezbędne. Można od razu spytać o ewentualny dowóz i odbiór z lotniska, jeżeli tego wymagamy, np. rezerwując loty na połączeniu Gorzów Berlin Schonefeld należy spytać przewoźnika, czy oferuje dowozy do poznańskiego lotniska z okolic. Oczywiście należy też zapewnić pracownikom odbiór i dojazd do miejsca pracy po dojechaniu do celu.
Krótko mówiąc: decydując się na korzystanie z usług firm przewozowych, musimy uwzględnić wszelkie utrudnienia i warunki naszych pracowników, ale też i wymagania dotyczące naszej pracy. Da nam to odpowiednie wytyczne do szukania optymalnej firmy przewozowej dostosowanej do naszych potrzeb.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.