Busem w siną dal!

Przewozy busem też są wygodne!

Podróżujący często unikają busów jako środków transportu, głównie ze względu na utarte stereotypy o ich niewygodzie i ciasnocie. Przewozy busem mogą być jednak komfortowe i wygodne! W dzisiejszych czasach przewoźnicy naprawdę troszczą się o dobre warunki w swoich pojazdach, inaczej przecież nie zyskają klientów.

Na krótkich trasach wciąż można spotkać malutkie puszki na kółkach, do których często aż strach wsiadać, jednak busy do Berlina są już dużo lepiej wyposażone i skonstruowane. W takim busie nie musisz obawiać się, że nie wystarczy Ci miejsca na nogi i całą drogę na lotnisko Berlin Tegel spędzisz z kolanami pod brodą. Przewoźnicy dbają o Twój komfort, projektując fotele tak, aby zmieścił się nawet wyjątkowo wysoki człowiek, więc naprawdę nie masz się czego bać. Coraz więcej busów ma też montowane gniazdka, dzięki czemu podróż upłynie Ci szybko i wygodnie, ponieważ w każdej chwili możesz podłączyć do nich swój laptop czy telefon. Telewizja? Oczywiście, że tak! Filmy puszczane na niewielkim ekranie pod sufitem również umilą Ci drogę i na pewno sprawią, że ani się obejrzysz, a już będziesz na lotnisku Berlin Tegel.

Skąd – dokąd?

Domeną busów były niegdyś tylko krótkie trasy i odcinki międzymiastowe. Małe busiki dowoziły ludzi do niewielkich wiosek położonych zaledwie kilka-kilkadziesiąt kilometrów od większego miasta, jednak nie jest to już codzienność. Busy zawojowały dalekie trasy, zawiozą Cię teraz na lotnisko Praga, jak i Poznań Ławica. Przewozy busem powoli wypierają nawet pociągi – jeżdżą częściej, są tańsze, a komfort w nich rośnie z dnia na dzień! Busy za granicę jeżdżą już regularnie. Trasa Gorzów Berlin Schonefeld jest chętnie uczęszczana przez przewoźników, jednak nie bardziej, niż trasy z lotniska Poznań Ławica na lotnisko Praga lub inne.

Tak naprawdę, nieważne skąd i dokąd chcesz dojechać – z pewnością znajdziesz bus, który dostarczy Cię na miejsce. Wiadomo, że czasem będzie konieczna przesiadka, ale ogromnym atutem takich busów jest to, że w przeciwieństwie do pociągów, dojadą tam, gdzie nie sięgają tory kolejowe i stacje. Busy do Berlina jeżdżą już bowiem nawet przez niewielkie polskie wioski, z których zabierają podróżnych. Jeśli planujesz podróż gdzieś dalej, busy dowiozą Cię na każde większe lotnisko w kraju i krajach sąsiadujących, skąd będziesz mieć możliwość przesiadki na samolot odpowiednich linii. Jest to na pewno tańsze rozwiązanie, niż podróż samolotem. Z pewnością nieco mniej komfortowe i nieco mniej szybkie, ale gwarantuje Ci zaoszczędzenie sporej sumy, którą później na pewno chętnie wydasz na pamiątki z podróży!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.