Podróż na lotnisko-Wybór odpowiedniego środka transportu.

Berlin to nie tylko stolica Niemiec, lecz również coraz częściej miejsce naszych podróży. Po co tam jedziemy? Przede wszystkim turystycznie. Berlin nie tylko posiada ciekawą historię, kulturę i zabytki, lecz także jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych czy społecznych. Do Berlina coraz więcej osób udaje się także w celach czysto służbowych i biznesowych. Coraz popularniejsze także robią się wyjazdy naukowe – na studia, na konferencje czy zjazdy lub szkolenia. Niezależnie od celu naszej podróży wiele osób nie ma ochoty jechać autem – w końcu tylko się zmęczymy, a na miejscu przecież mamy wiele do zrobienia. Jakie są zatem inne środki transportu?

Jak się dostać do stolicy Niemiec, czyli przewozy osób do Berlina

W jaki sposób możemy dojechać do stolicy Niemiec? Możliwości jest tu naprawdę wiele. Oczywiście standardowo możemy wybrać. samolot, pociąg albo bus. Warto także dodać, że czasem podróż z przesiadkami i zmianą środków poznań ławicakomunikacji może się okazać korzystna zarówno czasowo, jak i ekonomicznie. Odnośnie kosztów ważna jest świadomość, że jeśli będziemy uważnie wypatrywać okazji, zabukujemy odpowiednio wcześnie bilety albo też poświęcimy nieco czasu na wymyślenie trasy, to możemy załapać się na naprawdę ciekawe okazje.

Samolotem do Berlina

Przede wszystkim zatem do Berlina dostaniemy się be żadnego problemu samolotem. Z każdego większego miasta w Polsce jest codziennie kilka połączeń do Berlin na lotnisko Berlin Tegel lub Berlin Schonefeld. Jak zaś wygląda transport na lotniska i z powrotem? Czy łatwo da się dojechać do centrum? Oczywiście! Transport na lotniska jest tu bardzo sprawny i szybki. Busy na lotniska i do centrum odchodzą kilkanaście albo nawet i ponad dwadzieścia razy na dobę. Prym wiedzie lotnisko Praga.

Pociągiem do Berlina

Do Berlina możemy dostać się także pociągiem. Tu podobnie jak w przypadku samolotów z każdego większego miasta w Polsce odchodzi pociąg, czasem z przesiadkami, do Berlina. Przewóz Berlin Bahnhof, czyli na główny dworzec w Berlinie na pewno odbywa się bez problemu z Warszawy, Szczecina i Poznania, skąd odchodzą bezpośrednie połączenia.

Busem do Berlina

Warto jeszcze powiedzieć kilka słów o najtańszej opcji, jaką są budy do Berlina. Skąd odbywają się przewozy busem? Tu ponownie – na pewno z większości miast w Polsce znajdzie się bezpośrednie połączenie do Berlina. Czasem jednakże są one dość drogie. Dlatego też warto rozważyć dojechanie do Gorzowa. Ta opcja będzie na pewno bardzo korzystna dla osób, które z Gorzowem mają dobre połączenie pociągowe albo też posiadają przeróżne ulgi na przejazdy pociągiem. A z Gorzowa? Przewozy Gorzów Berlin Schonefeld/ Tegel/ dworzec zoo/ Alexanderplatz odchodzą stąd regularnie i często.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *